Strona głównaZwrot towaru

Zwrot towaru

ZWROT TOWARU LUB REKLAMACJA

Klient ma prawo do zwrotu, wymiany zakupionego towaru na inny lub odstąpienia od umowy w ciagu 14 dni od zakupu, przesyłka zwrotna jest płatna na koszt klienta, nie odbieramy  przesyłek za pobraniem.

Uwaga :
Gwarancja, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt jest dotknięty uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłce. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi oznaki uszkodzenia lub, gdy taśmy sa zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej z nami w celu wyjaśnienia sprawy.
Sprawdzenie stanu przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzona przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz.271) art.7 w okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo do jego zwrotu bez podania przyczyny, w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. W razie ostąpienia od umowy, umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań.
Zwracany w trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w stanie niezmienionym. Oznacza to że musi znajdować się w oryginalnym stanie, w nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nie uszkodzone. Dopuszczalne jest otwarcie opakowania w celu sprawdzenia towaru, a towar może być używany pod warunkiem, że to używanie nie będzie prowadzilo do zmiany jego stanu. Zgodnie z ustawą, możliwość zwrotu nie dotyczy nagrań audio i wizualnych oraz zapisanych na nośnikach programów komputerowych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania.
W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu, towar należy odesłać na własny koszt na adres korespondencyjny podany na stronie sklepu. Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz numer konta, na jaki sklep ma zwrócić należność. Sklep w ciągu 7 dni roboczych dokonuje sprawdzenia produktu. Jeśli towar spełnia wymagania, zostaje wystawiona faktura korygująca. Oryginał i kopia zostaną wysłane do klienta. Klient powinien odesłać podpisaną kopię faktury korygującej, a po otrzymaniu jej, w ciagu 7 dni roboczych, sklep dokonuje zwrotu pieniędzy na konto klienta.Oświadczenie o odstąpieniu od umowy lub wymiany towaru (wzór do pobrania) :

Formularz Zwrotu Towaru

Formularz Wymiany Towaru
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatnosci. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. link: https://belhurt.pl/regulamin-i-polityka-prywatnosci-belhurt-inf-4.html